Nejčastější dotazy

Kolik mohu dát do akvária rostlin?

Čím více, tím lépe. Rostliny rostou lépe pokud jsou ve větším množství. Osázení 50 - 60% procent dna je optimální. Rostliny si ideálně upraví vodu pro svůj růst a zbyde dostatek prostoru pro pohyb živočichů.

Kolik mohu dát do akvária ryb?

V literatuře se často používá pravidlo 2 litry vody na jeden centimetr ryby. Což na nás musí působit děsivě, protože pro dva čichavce (až 15cm jeden), jednoho ancistruse ( také 15 a více), dva pancéřníčky ( 6cm ) a deset neonek ( 4cm ) potřebujeme 200l akvárium. Takto chudou osádku akvária si asi těžko dokážeme představit. Tyto názory naštěstí pocházejí z dávné minulosti, kdy v podstatě neexistovala žádná akvarijní technika. Pokud toto pravidlo dodržíme a akvárium dostatečně osážeme rostlinami, tak vznikne v podstatě bezúdržbový biotop, kde stačí pouze dolévat vodu s částečnou výměnou jednou za 1/2 roku a nemusíme používat žádné filtry ani vzduchování.

Jinak vše záleží na náročnosti vybraných druhů na množství dusíkatých látek ve vodě, na vybraných druzích ( pancéřníčci prostředí příliš nezatěžují a naopak zbavují akvárium nečistot, tetry mají dlouhé střevo a díky tomu dobře stravují a nezatěžují příliš prostředí), naopak velikým zdrojem znečistění vody jsou živorodky a většina cichlid. Dále podstatným faktorem je volba filtrace ( čím větší objem filtru tím lépe ), pravidelné praní filtrační náplně a pravidelná výměna vody.

Vždy je třeba začít s menším množstvím ryb, sledovat změny prostředí (měřit obsah NO2 a NO3) a postupně osádku doplňovat.

Jak posíláte ryby?

Ryby bohužel nelze posílat. Jedinou možností je ryby po domluvě osobně převzít na naší provozovně v Ústí nad Labem nebo je můžeme doručit na akvarijní burzy do Prahy.

Jak posíláte akvarijní rostliny?

Rostliny posíláme PPL, poštou jako balík do ruky nebo balík na poštu a kurýrem Českých drah. Důležité je doručení do 24 hodin, proto je nelze posílat v pátek a před státním svátkem. Zabalené jsou do vlhkých papírů a uloženy v kartonové krabici. V zimním období je krabice odizolovaná. Dále je možno rostliny po dohodě vyzvednout na naší provozovně v Ústí nad Labem nebo je můžeme doručit na akvaristické burzy v Praze a Ústí nad Labem.

Záznamy: 1 - 4 ze 4