Nejčastější dotazy

Kolik mohu dát do akvária rostlin?

Čím více, tím lépe. Rostliny rostou lépe pokud jsou ve větším množství. Osázení 50 - 60% procent dna je optimální. Rostliny si ideálně upraví vodu pro svůj růst a zbyde dostatek prostoru pro pohyb živočichů.

Kolik mohu dát do akvária ryb?

V literatuře se často používá pravidlo 2 litry vody na jeden centimetr ryby. Což na nás musí působit děsivě, protože pro dva čichavce (až 15cm jeden), jednoho ancistruse ( také 15 a více), dva pancéřníčky ( 6cm ) a deset neonek ( 4cm ) potřebujeme 200l akvárium. Takto chudou osádku akvária si asi těžko dokážeme představit. Tyto názory naštěstí pocházejí z dávné minulosti, kdy v podstatě neexistovala žádná akvarijní technika. Pokud toto pravidlo dodržíme a akvárium dostatečně osážeme rostlinami, tak vznikne v podstatě bezúdržbový biotop, kde stačí pouze dolévat vodu s částečnou výměnou jednou za 1/2 roku a nemusíme používat žádné filtry ani vzduchování.

Jinak vše záleží na náročnosti vybraných druhů na množství dusíkatých látek ve vodě, na vybraných druzích ( pancéřníčci prostředí příliš nezatěžují a naopak zbavují akvárium nečistot, tetry mají dlouhé střevo a díky tomu dobře stravují a nezatěžují příliš prostředí), naopak velikým zdrojem znečistění vody jsou živorodky a většina cichlid. Dále podstatným faktorem je volba filtrace ( čím větší objem filtru tím lépe ), pravidelné praní filtrační náplně a pravidelná výměna vody.

Vždy je třeba začít s menším množstvím ryb, sledovat změny prostředí (měřit obsah NO2 a NO3) a postupně osádku doplňovat.

Jak posíláte ryby?

Ryby lze posílat pouze vlakem, žádný jiný dopravce tuto službu neumožňuje. Ryby balíme do sáčků s kyslíkovou atmosférou, kde vydrží i více jak jeden den. Sáčky jsou uloženy v izolačím přepravním boxu, za který účtujeme 150 Kč vratnou zálohu, kterou vám po vrácení boxu poštou pošleme na účet nebo pokud se vám bude hodit, tak si ho můžete ponechat. Předem s vámi domluvíme, jakým vlakem ryby pošleme a proto budete znát čas příjezdu. Z nádraží vás ještě budou informovat o došlé zásilce. Další možností je ryby po domluvě osobně převzít na naší provozovně v Ústí nad Labem nebo je můžeme doručit na akvarijní burzy do Prahy.

Jak posíláte akvarijní rostliny?

Rostliny posíláme PPL, poštou jako balík do ruky nebo balík na poštu a kurýrem Českých drah. Důležité je doručení do 24 hodin, proto je nelze posílat v pátek a před státním svátkem. Zabalené jsou do vlhkých papírů a uloženy v kartonové krabici. V zimním období je krabice odizolovaná. Dále je možno rostliny po dohodě vyzvednout na naší provozovně v Ústí nad Labem nebo je můžeme doručit na akvaristické burzy v Praze a Ústí nad Labem.

Záznamy: 1 - 4 ze 4