Osvětlení

Nabídka osvětlovací techniky:


Ines Scheurmannová (Sladkovodní akvárium) vydáno 2001 - je volně v prodeji v ČR.
Cituji: ...Výkon zářivek se sice pomalu, ale neustále snižuje. Při normálním používání zhruba 14 hodin denně mají po 6 měsících již jen 50 % své původní svítivosti. Nejpozději po roce se musí vyměnit. Akvaristé, kteří na zdravý růst rostlin kladou velký důraz, by tak měli učinit již po půl roce provozu...

Právě v tomto faktoru je veliká výhoda zářivek INTERPET, u kterých tento efekt nenastává tak rychle a rapidně. Za celou svojí životnost ubývá svítivost maximálně o 10 %. Viz. graf u zářivek Triton. Díky této jedinečné technologii se jedná o nejlepší zářivky na trhu !!!

Zářivky BEAUTY LIGHT jsou určené k pěknému podání barev ryb, rostlin a na omezení růstu řas. Zářivka bohatě dostačuje na růst základních druhů rostlin např. Echinodorus (šípatkovec), Anubias (anubis) či Cryptocoryne (kryptokoryna). Mají životnost 10.000 hodin, což je při 14 hodinách denního provozu 714 dní (dva roky provozu bez výměny zářivky).

Pro lepší růst rostlinek je spíše výhodnější zářivka TRITON, která má při dvojnásobné svítivosti vynikající podání červeného spektra (ovlivňuje především košatění rostlin) a modrého spektra (ovlivňuje růst rostlin na výšku). To je velmi důležité u rostlin rodu Cabomba (kabomba), Myriophyllum (stolístek), Eleocharis (bahnička) či Glossostigma - obecně u rostlin, které se drží u dna. Životnost je 7.500 hodin. Čili není třeba zářivku vyměnit již po půl roce! Ale při svítivosti 14 hodin denně vydrží svítit přibližně rok a půl!!!

Novinkou v nabídce je zářivka nové čtyřpásmové technologie DAYLIGHT PLUS, jak název napovídá, jedná se o zářivku, která věrně imituje denní světlo a navíc pod ní rostlinky vypadají báječně! Životností 10.000 hodin a správným čtyřpásmovým spektrem pro růst rostlin se řadí k tomu absolutně nejlepšímu co vám může akvaristický trh nabídnout.

Poslední z řady "akvarijních" zářivek INTERPET je zářivka BLUE MOON, která je určená na noční osvětlení akvárií. Obzvláště je působivá na pozorování nočního života v mořském akváriu, ve kterém zvýrazňuje modrou barvu korálů a nočních živočichů. Ve sladkovodní akvaristice působí překrásně u ryb z jezera Tanganika či Malawi především u Cyphotilapia frontosa (Cichlida hrbohlavá), která žije v přírodě ve větších hloubkách a vyplouvá ze svých úkrytů na večer.